Tesis Güvenlik (Güvenlik Kamerası, Danışmanlık ve Belgelendirme Hizmetleri, Yerinde ve Uzaktan Teknik Destek Hizmeti, İthalat İzin Belgesi)

ANASAYFA / FAALİYETLER

Patlayıcı Madde Belgesi
Şiddetli bir kimyasal reaksiyonla parçalanarak, ani yüksek sıcaklıkla birlikte büyük hacimlerde gaz haline dönüşebilen maddelere patlayıcı maddeler denir.
“Patlayici Madde Satın Alma ve Satış İzin Belgesi” verilebilmesi için, İçişleri Bakanlığının tarafından yapılan yeterlilik belgeleri;
(A) Sınıfı Yeterlilik Belgesi: Piroteknik maddelerin ateşlenmesi işini yapacaklara verilen yeterlilik belgesidir.
(B) Sınıfı Yeterlilik Belgesi: Yerüstünde yapılacak işlemlerle ilgili Tüzük kapsamındaki patlayıcı maddelerin ateşlenmesi işini yapacaklara verilen yeterlilik belgesidir.
(C) Sınıfı Yeterlilik Belgesi: Yeraltında ve grizulu ocaklarda yapılacak işlemlerle ilgili Tüzük kapsamındaki patlayıcı maddelerin ateşlenmesi işini yapacaklara verilen yeterlilik belgesidir.
Patlayıcı Maddeler için yapılan yeterlilik sınavında, başarılı olan kişiler soruşturma sonunda şirket yetkilisi-şahıs ve ruhsatla ilgili olarak görevlendirilen kişilerin durumunun güvenlik yönünden uygun olduğunun belirlenmesi gerekir. Durumu uygun görülen ve evrakları tamamlanan şirket veya şahısların İzin Belgesi ile ilgili evrakları hazırlanarak onay için Valilik Makamına arz edilir.